img

Makarska

Centrem riviéry, přitažlivým letoviskem, jednak pro svou malebnou polohu, jednak pro kulturní a historické památky. Stačí zmínit městské náměstí s katedrálou sv. Marka a františkánský klášter, v němž je malakologické muzeum s velkou sbírkou mořských mušlí.

img

Biokovo

Odhalte mnohotvárnou krásu Přírodního parku Biokovo s nejvyšším vrchem Sv. Jure (1762 m). Biokovo skýtá krásnou vyhlídku na přímořská města a ostrovy, obdělaná pole olivovníků apod, a svými motivy nadchne milovníky fotografie.

img

Omiš

Středověké městečko s přístavem při ústi Cetiny do moře, poblíž vyústění velkolepého kaňonu, pouze 20 km od Brel. Podél chráněného přírodního území kaňonu řeky Cetiny, jen 5 km od Omiše, naleznete oblíbené výletní místo Radmanove mlinice (Radmanovy mlýny), známe svou specialitou – chlebem pod pekou (železný poklop, kterým se přikrývá chléb při pečení) a grilovanými pstruhy.

img

Rafting, canoeing

Zážitky, které trvají 3 – 4 hodiny, ale vypráví se o nich po celá léta. Mnozí návštěvníci, okouzleni krásou řeky Cetiny a adrenalinovým pocitem, který vyvolávají rafting a canyoning, sem přijíždějí znovu, jakmile mají čas.

img

Fish picnic

Výlet pro milovníky krásy moře a typické dalmátské atmosféry. Pro všechny, kteří si chtějí užívat slunění a koupání, ochutnat kvalitní místní vína a čerstvě pečenou rybu a poslouchat typickou dalmátskou hudbu.

img

Split

Město klasické, římské, starochorvatské, románské a renesanční architektury. Je to známé sportovní středisko. Má velkou loděnici, která zamněstnává značnou část obyvatel.

img

Trogir

Nejlépe zachovalým středověkým městem na východním pobřeží Jadranu. Je na seznamu chráněných světových památek UNESCO, na němž jsou ty nejcennější památky kulturního dědictví na světě.

img

Ostrov Hvar

Leží naproti Brelům a je od nich 15 nautických mil vzdálený. V malebné zátoce leží největší město na ostrově - Hvar, který okouzlí středozemní atmosférou a velkolepými stavbami různých architektonických stylů. Pro své slunné počasí nosí název Chorvatská Madeira. Druhým největším městem je Jelsa, známá svými kvalitními víny.

img

Korčula

Přírodní krásy a četné historické památky činí Korčulu oblíbeným letoviskem a hojně navštěvovaným cílem výletníků. V blízkosti města Korčula je skupinka 20 - ti neobydlených ostrůvků porostlých hustou houštinou (makija).

img

Imotski

Středověké město v zázemí Brel (hora Biokovo), poblíž úrodné nížiny (Imotsko polje) s dobře obdělávanými vinicemi. Cílem výletníků bývají Modré a Červené jezero, zvláštní přírodní jev. Jen 40 km vzdálený od Brel, nabízí zcela jiný zážitek než pobřeží...

img

Dubrovnik

Tato perla Jadranu je jedním z nejcennějších památkových komplexů na světě. Je zařazen do světového seznamu památek kulturního dědictví UNESCO. 180 km vzdálený od Brel na úplném konci Jižního chorvatského přímoří.

img

Međugorje

Světaznámé poutní místo, 70 km od Brel. Turistům, kteří jsou ubytováni v Brelech doporučujeme polodenní či celodenní výlet autobusem a poutníkům, kteří jsou na cestě do Medjugorje, radíme, aby se zastavili a odpočinuli si v Brelech.

img

Mostar

Po celá staletí se nalézal na křižovatce odlišných civilizací, a každá z nich na něm zanechala zvláštní pečeť.

img

Krka

Řeka Krka a jejích 7 větších vodopádů, s velkým počtem jezer a menších vodopádů, tvoří přírodní krasový jev s celkovým pádem vody 242 m. Krka je národním přírodním parkem od r. 1985 a je to 7. park v Chorvatsku.

img

Plitvická jezera

(Plitvička jezera) jsou nejvýznamnějším a nejnavštěvovanějším přírodním parkem v Chorvatsku. V r. 1979 byl park zařazen do seznamu největších světových přírodních hodnot organizace UNESCO, mezi prvními na světě.