Výlety


Brela mají ideální polohu pro podnikání celodenních a polodenních výletů do okolních míst. Většina celodenních výletů z Brel umožňují návštěvníkům poznávání dalších destinací v Dalmácii i jiných částech přímoří. 


MAKARSKA -  je centrem riviéry, přitažlivým letoviskem, jednak pro svou malebnou polohu, jednak pro kulturní a historické památky. Stačí zmínit městské náměstí s katedrálou sv. Marka a františkánský klášter, v němž je  malakologické muzeum s velkou sbírkou mořských mušlí. 

BIOKOVO – odhalte mnohotvárnou krásu Přírodního parku Biokovo s nejvyšším vrchem Sv. Jure (1762 m). Biokovo skýtá krásnou vyhlídku na přímořská města a ostrovy, obdělaná pole olivovníků apod, a svými motivy nadchne milovníky fotografie.


OMIŠ – středověké městečko s přístavem při ústi Cetiny do moře, poblíž vyústění velkolepého kaňonu, pouze 20 km od Brel. Podél chráněného přírodního území kaňonu řeky Cetiny, jen 5 km od Omiše, naleznete oblíbené výletní místo Radmanove mlinice (Radmanovy mlýny), známe svou specialitou – chlebem pod pekou (železný poklop, kterým se přikrývá chléb při pečení) a grilovanými pstruhy.

RAFTING, CANYONING – jsou zážitky, které trvají 3 – 4 hodiny, ale vypráví se o nich po celá léta. Mnozí návštěvníci, okouzleni krásou řeky Cetiny a adrenalinovým pocitem, který vyvolávají rafting a canyoning, sem přijíždějí znovu, jakmile mají čas.


FISH PICNIC –  výlet pro milovníky krásy moře a typické dalmátské atmosféry. Pro všechny,  kteří si chtějí užívat slunění a koupání, ochutnat kvalitní místní vína a čerstvě pečenou rybu a poslouchat typickou dalmátskou hudbu.

SPLIT – město klasické, římské, starochorvatské, románské a renesanční architektury. Je to známé sportovní středisko. Má velkou loděnici, která zamněstnává značnou část obyvatel. 


TROGIR – je nejlépe zachovalým středověkým městem na východním pobřeží Jadranu. Je na seznamu chráněných světových památek UNESCO, na němž jsou ty nejcennější památky kulturního dědictví na světě.

OSTROV HVAR – leží naproti Brelům a je od nich 15 nautických mil vzdálený. V malebné zátoce leží největší město na ostrově -  Hvar, který okouzlí středozemní atmosférou a velkolepými stavbami různých architektonických stylů. Pro své slunné počasí nosí název Chorvatská Madeira. Druhým největším městem je Jelsa, známá svými kvalitními víny. 


KORČULA – přírodní krásy a četné historické památky činí Korčulu oblíbeným letoviskem a hojně navštěvovaným cílem výletníků. V blízkosti města Korčula je skupinka 20 - ti neobydlených ostrůvků porostlých hustou houštinou (makija).

IMOTSKI – středověké město v zázemí Brel (hora Biokovo), poblíž úrodné nížiny (Imotsko polje) s dobře obdělávanými vinicemi. Cílem výletníků bývají Modré a Červené jezero, zvláštní přírodní  jev. Jen 40 km vzdálený od Brel, nabízí zcela jiný zážitek než pobřeží...


DUBROVNIK -  tato perla Jadranu je jedním z nejcennějších památkových komplexů na světě. Je zařazen do světového seznamu památek kulturního dědictví UNESCO. 180 km vzdálený od Brel na úplném konci Jižního chorvatského přímoří.

MEDJUGORJE – světaznámé poutní místo, 70 km od Brel. Turistům, kteří jsou ubytováni v Brelech doporučujeme polodenní či celodenní výlet autobusem a poutníkům, kteří jsou na cestě do Medjugorje, radíme, aby se zastavili a odpočinuli si v Brelech. 

 


MOSTAR – po celá staletí se nalézal na křižovatce odlišných civilizací, a každá z nich na něm zanechala zvláštní pečeť.

VODOPÁDY ŘEKY KRKY – řeka Krka a jejích 7 větších vodopádů, s velkým počtem jezer a menších vodopádů, tvoří přírodní krasový jev s celkovým pádem vody 242 m. Krka je národním přírodním parkem od r. 1985 a je to 7. park v Chorvatsku.


PLITVICKÁ JEZERA – (Plitvička jezera) jsou nejvýznamnějším a nejnavštěvovanějším přírodním parkem v Chorvatsku. V r. 1979 byl park zařazen do seznamu  největších světových přírodních hodnot organizace UNESCO, mezi prvními na světě.